Jautajumi

Kāda ir atšķirība starp keramikas flīzēm vannas istabai un virtuves flīzēm?

Kvalitātes ziņā keramikas flīzes vannas istabai un virtuvei savā starpā neatšķiras, ja neņem vērā dizaina risinājumus. Jebkuras flīzes tiek izgatavotas, paredzot to noturību pret viegli skābiem un sārmainiem šķīdumiem. Toties grīdas flīžu nodilumizturības rādītājam jābūt augstākam. Tādas flīzes vajadzētu iegādāties lielas slodzes telpām.


Kā izvairīties no paslīdēšanas uz slapjām flīzēm vannas istabā?

Pirmkārt, jāatsakās no glazētām flīzēm un jāizvēlas matētās flīzes. Pievērsiet uzmanību flīzes reljefam, kas arī pasargā no paslīdēšanas. Protams, var izmantot gumijas paklājiņus. Svarīgi iegaumēt, ka iespēja paslīdēt uz flīzēm ir tikpat liela kā iespēja paslīdēt uz lamināta vai linoleja.


Kādas ir keramikas flīžu priekšrocības, salīdzinot ar citiem segumiem?

No higiēnas viedokļa keramikas flīzes ir labākas par citiem segumiem, piemēram, laminātu vai linoleju. Tās ir vieglāk kopt, un to kalpošanas laiks ir ilgāks.


Vai lielizmēra flīzes patiešām vizuāli var palielināt istabu?

Tā ir taisnība. Turklāt daudzi dizaineri uzskata, ka šādas flīzes izskatās stilīgāk. Arī šo flīžu montāža ir vienkāršāka.


Kā labāk kopt dekorus?

Dekoru kopšanā jāizmanto mīkstie materiāli. Flīžu mazgāšanai nevajadzētu izmantot ziepes un līdzekļus, kuru sastāvā ir taukvielas un organiskās skābes. Ja flīzes nav ļoti netīras, tad var izmantot logu tīrīšanas līdzekli vai iegādāties speciālos līdzekļus. Nedrīkst izmantot abrazīvus līdzekļus.


Vai keramikas flīzes drīkst izmantot kamīna apdarē?

Flīžu apdedzināšanas temperatūra ir vismaz 1040 grādu. Tā kā kamīna temperatūra parasti nepārsniedz 100-120 grādu, tad keramikas flīzes var nodēvēt par ideālu materiālu kamīnu apdarei, bet sevišķa uzmanība jāpievērš līmes maisījumiem.

 
Vai flīzes laika gaitā var zaudēt savu noturību telpās ar augstu mitruma līmeni?

Vannas istabā flīzes savu noturību var nezaudēt nekad, ja tās ir pareizi ieklātas. Ja runa ir par terases un ielas flīzēm, tad jāizmanto keramogranīts, jo tam ir maza ūdensuzsūces spēja.


Ko darīt, ja uz pierīvētām flīzēm palikuši nenotīrāmi traipi?

Tas bieži notiek, kad tiek pierīvēts pulētais keramogranīts vai flīzes ar porainu glazūru. Šādus traipus ir grūti notīrīt, tādēļ laikus jāparedz metodes, kā nepieļaut to rašanos. Pirms pierīvēšanas flīzes un šuves jāsamitrina ar ūdeni, pierīvēšanas materiālu neizsmērēt pa visu flīzes virsmu un uzreiz pēc pierīvēšanas nomazgāt flīzes.


Kas ir kolekcijas flīzes?

Tās ir flīzes, kam kolekcijā ir ne tikai pamatformāts grīdas un sienu apdarei, bet papildus tiek nodrošināti arī dekoratīvie elementi, kuru dizainu izstrādājuši speciālisti.


Kas ir planaritāte un kādam materiālam piemēro šo terminu?

Planaritāte ir virsmas ģeometriskais līdzenums. Planaritāte attiecas uz visām keramikas flīzēm.